The Jedi Order > Mysteries of the Sith

Informace o hře Jedi Knight: Mysteries of the Sith

Obal hry Jedi Knight: Mysteries of the Sith

Mysteries of the Sith je opravdu vydařený datadisk k již dokonalé hře Jedi Knight: Dark Forces II, což mimo jiné znamená, že vyžaduje JK:DF2 ke spuštění. Engine přináší po grafické stránce oproti JK:DF2 minimum zlepšení, nejnápadnější jsou barevná světla - stínování v předchozí hře bylo pouze v odstínech šedé. Změny se ale odehrávají jinde. První, co vás udeří do očí, pominu-li animace v enginu hry, je to, že hned od začátku má Kyle meč. Druhé zlepšení následuje hned v zápětí - máte na své straně aktivně bojující spojence z řad povstalců. Také zjistíte, že síly už nejsou přímo děleny na světlé a temné. Záleží přeci na Jedim, k čemu dané schopnosti používá, ne? :-) Přidělování hvězdiček je zachováno a vytrácí se až u Jedi Outcast.

Po několika úvodních mapách "přesednete" do hlavy někomu zcela jinému - ženě, která se jmenuje Mara Jade, momentálně je učednicí Kyla Katarna a je budoucí ženou Luka Skywalkera. S Marou pak procházíte až do konce hry k poměrně úžasné poslední mapě s neobvyklým řešením.

Pokud je někdo uchvácen výskytem Rancora v Jedi Academy, tak ho musím zchladit. Rancor není zas taková novinka. Mara s jedním musí svést boj a porazit ho už v Mysteries of the Sith. Další skvělou věcí na MotS je několik posledních map. Nejenže po vás vyžadují zapomenout na neohrabané blastery a podobné krámy, ale musíte se oprostit od všeho, co jste dosud znali, a plně se spolehnout na sílu, která vás obklopuje a prostupuje vámi...

Mno, dost básnění, zkrátka, ke konci hry se octnete na světě Dromund Kaas, kde záhadně nepracují běžné zbraně, takže se za pomoci meče a nabytých schopností Síly musíte propracovat až do hlubin Sithského chrámu... a zachránit Kyla Katarna - ano, žádná očividná záhrana galaxie se tu nekoná :-) Cestu ztrpčují nejdříve ysalamiri, později pak psům podobné šelmy - vornskři.

Tajná mapa

Na herním CD se nachází "tajná" mapa, představující Luka Skywalkera v Oblačném městě. Hráč prochází od přistávací plošiny přes mrazící komoru až k finále hádejte s kým? :-) Pro jednoduchost jsem mapu připravil v zipu, stačí jen rozbalit do adresáře, kde máte nainstalovánu hru Mysteries of the Sith. Zde je zmíněný zip.