The Jedi Order > Jedi Outcast > Bindování a skriptování

Nastavování kláves

Na libovolnou klávesu lze nastavit libovolný příkaz, některé příkazy ani nemá smysl jinak používat. K tomuto účelu slouží příkaz bind, který má dva parametry, první je identifikátor klávesy (INS, a, b, 5, F1) a druhý je příkaz (včetně svých dalších parametrů). Např. po příkazu konzole

]/bind INS say jsem usaty torpedo

se po stisku klávesy insert objeví vaše skvělá hláška, že jste ušatý torpédo. Následuje seznam kláves, k tomuto seznamu bych ještě měl doplnit další klávesy, ale ty se bindují přímo svou hodnotou, tj. když chcete něco nastavit třeba na písmeno A, stisknete A.

SHIFT, ALT, CTRL, SPACE, TAB, ENTER, CAPSLOCK, SCROLLLOCK, PAUSE
KP_NUMLOCK, KP_SLASH, KP_STAR, KP_MINUS, KP_HOME, KP_UPARROW, KP_PGUP, KP_PLUS
KP_LEFTARROW, KP_5, KP_RIGHTARROW, KP_END, KP_DOWNARROW, KP_PGDN, KP_ENTER
KP_INS, KP_DEL
F1, F2, ... F12
INS, HOME, PGUP, DEL, END, PGDN
DOWNARROW, LEFTARROW, RIGHTARROW, UPARROW
MWHEELUP, MWHEELDOWN, MOUSE1, MOUSE2

Skripty

Příkazem exec lze spouštět jednoduché skriptové soubory. V takovém souboru jsou příkazy enginu, každý na samostatném řádku. Skripty se umisťují do podadresáře GameData\base, který se nachází v adresáři, do kterého jste hru nainstalovali. Na ukázku tu mám následující skript:

model morgan/default_mp
name ^5Belenor^7
color1 3
bind kp_slash name ^5Belenor^7

Když tento text uložíte do souboru, např. s názvem setupbel.cfg, tak ho lze spustit z konzole příkazem

]/exec setupbel.cfg

Hra při startu zkouší spouštět soubor autoexec.cfg, takže si můžete udělat skupinu cfg souborů s nastavením ovládání, jména, modelu, grafiky apod. a všecho z autoexec.cfg spouštět při startu, takže máte poměrně jistotu, že budete mít dobře nastavení a navíc si konfigy můžete přenést třeba ke kamarádovi a spuštěním konfigů se nastaví vaše ovládání atd.