The Jedi Order > Dark Forces

Informace o hře Dark Forces

Dark Forces Logo

Hra Dark Forces podporuje hráčské profily, ve kterých se ukládá postup hrou, přičemž odehrané mise lze hrát znova. Mezi některými misemi jsou renderované sekvence, které hráči přibližují pozadí děje.

Nedají se ukládat pozice hry, k dispozici jsou ale jakési životy, při smrťáku se pak hráč objeví o kousek zpět a přijde o jeden život. Pokud přijde o všechny, musí misi začít znova s třemi životy. Navíc lze v mapách porůznu naléz schované další životy.

Co se týče nastavení ovládání, nevím jaké implicitní hodnoty používá, počítám, že ještě šipky, ale každopádně chybí koukání nahoru a dolů pomocí myši, což mě trochu překvapilo, jak jsem na něj zvyklý :-)

Z herního hlediska už není hra Dark Forces tolik přitažlivá, protože zde je Kyle ještě normálním vojákem a vůbec netuší, že na něj o pár let později čeká Rahnův světelný meč a cesta rytíře Jedi. Celou hrou se musíte prostřílet jako v každé jiné 3D akci a po grafické stránce už hra asi nikoho nezaujme. Však je to taky ještě dosovská záležitost :-)