Informace o hře Republic Commando

Obal hry Republic CommandoObal hry Republic Commando

Obal hry Republic Commando

Před třetí epizodou vyšla střílečka Republic Commando, aby navnadila diváky na další dávku Star Wars. Tentokrát vidí hráč svět Star Wars z pohledu vojáka speciálních klonových jednotek, jehož cílem je splnit množství úkolů seskupených do tří kampaní. Dostanete své superbrnění - brnění tohoto typu se jmenuje Katarn, takže takové trochu odůvodnění, proč je Republic Commando na webu o Jedi hrách :-), pušku DC-17 (slangově Deecee) s několika nástavci a tři kolegy, kterým velíte. Velení se ovšem týká jen jednoduchého zadávání pokynů spolubojovníkům - otevři dveře, crackni počítač, zaujmi ostřelovací pozici... Deecee na mě nepůsobila moc účinně.

Děj hry se skládá ze tří separátních "epizod". První se odehrává na konci Attack of the Clones na planetě Geonosis, druhá rok poté a třetí dva roky. S třetí to však autoři asi nezvládli. Zřejmě se má odehrávat současně s Revenge of the Sith, ale tento díl Star Wars je ve skutečnosti tři roky po druhém díle, takže to časově nesedí. První dvě části hry trvají každá cca. tři hodiny, třetí část cca. dvojnásobek, takže herní čas nic moc.

Po grafické stránce jsem byl spokojen, ale jsem nenáročný. Postaveno na Unrealu. Perličkou je stěrač průhledu helmy - pokud je ohozen vnitřnostmi protivníka, sám se očistí. Pro neanglicky mluvícího přinese hra spíše poloviční zážitek. Hra je bohatá na spoustu rádiové komunikace a hlášek členů týmu, které velmi zlepšují dojem ze hry, ale občas si hráč může připadat ztracený v chaosu boje.

Třešničkou na dortu je fakt, že Boss (RC-1138) je dabován Temuerou Morrisonem, který hrál Jango Fetta. Hudba na motivy Johna Williamse perfektní. Trochu mě mrzí, že nevyužili možností a neudělali nějaký pěkný kooperativní multiplayer, také jsem postrádal boty, se kterými bych si zahrál v multiplayeru, abych si prodloužil herní zážitek.